CZ SK PL
slévárna
trubky,pouzdra
kulatina
obrábění
litinové trubky
odlévání litiny
0
ESHOP LITINOVÝCH PROFILŮ A BAREVNÝCH KOVŮ

Slévárna litiny, slévárna šedé litiny, výroba litiny

Slévárna litiny UCB Technometal je součástí skupiny United Cast Bar Ltd. Ta vznikla v únoru 1998 sloučením tří prestižních Evropských sléváren pro plynulé odlévání: Eurocast Bar Limited (VB), Starkey's Technicast Limited (VB) a Cast Profil SA (Španělsko) a jejich skladů a servisních středisek. Proces výroby litiny stále technologicky vylepšujeme.

Výroba litiny

Hlavním portfoliem skupiny je výroba litiny pod obchodní značkou Unibar. Šedá i tvárná litina Unibar má oproti jiným materiálům mnoho předností, které lze přičíst dvěma fázím v jejich struktuře: železnou fázi podobnou oceli a grafitové fázi s grafitem ve formě lupínků nebo v kuličkové formě. Hlavní výhody litin Unibar lze kategorizovat jak z hlediská fyzikálních vlastností, tak i z ekonomických a komerčních předností.

Slévárna šedé litiny

Slévárna šedé litiny UCB Technometal produkuje šedou litinu v několika třídách tvrdosti (Unibar 200 - Unibar 350). Od třídy tvrdosti se odvíjí poté i další parametry, jako tvárnost, tepelná vodivost apod. Šedá litina (litina s lupínkovým grafitem) má vysokou schopnost tlumit rázy a chvění, dále dobré mazné vlastnosti. Naše slévárna šedé litiny zaručuje prvotřídní kvalitu vyráběné litiny dle českých i mezinárodních norem. Více informací lze nalézt zde.

Slévárna tvárné litiny

Slévárna litiny UCB Technometal se zabývá i výrobou tvárné litiny. Oproti šedé litině má tvárná litina vyloučen grafit v podobě kuliček. Tvárná litina je dodávána v jakostech UNIBAR 400-15 až UNIBAR 700-2, většinou v průřezech kruhových a čtyřhranných.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Pro více informací klikněte zde. Rozumím