CZ SK PL
slévárna
trubky,pouzdra
kulatina
obrábění
litinové trubky
odlévání litiny
0
ESHOP LITINOVÝCH PROFILŮ A BAREVNÝCH KOVŮ
Přihlášení
Zasílat novinky

Přihlášením se k odběru novinek udělujete souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů (e-mailu) společností UCB Technometal, s.r.o. za účelem zasílání novinek, přičemž souhlas můžete kdykoli bezplatně odvolat prostřednictvím webového rozhraní níže nebo zasláním e-mailu na info@unibar.cz. Více informací naleznete zde.

Odhlášení z odběru novinek

Bronz

Bronz je slitina mědi s cínem, ale kromě cínu se přidává i zinek, olovo, železo, stříbro, nověji i mangan a jiné kovy.

Bronz - základní dělení

Nejznámějšími typy bronzu jsou:

  • cínový bronz – cínový bronz je slitina s obsahem až 12% cínu. Odolnost cínových bronzů proti korozi je dobrá, téměř jako u mědi. Cínový bronz se používá ve slévárenství a na výrobu kluzných ložisek.
  • hliníkový bronz – hliníkový bronz je slitina s obsahem hliníku až do 10%. Hliníkový bronz má vysokou odolnost proti kyselinám a louhům, používá se proto v agresivním prostředí. Z hliníkového bronzu se také vyrábějí potrubí a kohouty pro přehřátou páru.
  • beryliový bronz – beryliový bronz je bronz s obsahem berylia do 2%. Tento bronz se používá na pružiny pracující v korozním prostředí, na ventily čerpadel na louhy, na kuličky korozivzdorných kuličkových ložisek (asi 2 % Be + Ni), na nástroje, které při nárazu nesmějí jiskřit (asi 2 % Be), na velmi namáhané elektrody bodových a švových svářeček apod.
  • křemíkový bronz – křemíkový bronz je slitina s obsahem křemíku do 4%. Je známý jako vysoce odolná slitina, má několik důležitých faktorů, včetně vysoké vodivosti, vynikající korozní odolnost vůči mořské vodě, plynům, odpadním vodám a atmosférickým podmínkám. Křemíkový bronz má dobrou tvárnost za tepla i za studena, odolává kyselině sírové (H2SO4), kyselině chlorovodíkové (HCl) a některým zásadám. Má i dobré mechanické vlastnosti a lze ho použít jako náhradu za cínové bronzy.
  • červený bronz – červený bronz je slitina mědi, cínu, olova a zinku. Slouží výhradně ke slévárenským účelům. Přidané olovo zlepšuje obrobitelnost. Červený bronz je určen na výrobu odlitků používaných tam, kde se nehodí šedá litina pro malou odolnost proti korozi.
  • olověný bronz – olověný bronz je slitina mědi, cínu a olova, kterého bývá maximálně cca 38 %. Někdy je přidáván i nikl, zinek nebo mangan – tyto kovy mají zlepšit stejnoměrnost struktury. Olověný bronz slouží hlavně jako kov ložiskový, u kterého se požaduje, aby v pevné základní měděno – bronzové hmotě bylo olovo jemně rozptýleno.

Jaký bronz Vám můžeme dodat?

Veškeré výše uvedené bronzové materiály získáte v našem e-shopu či na objednávku, a to v různých používaných profilech. Pokud v našem e-shopu nenaleznete přesně to, co potřebujete, kontaktujte nás, vynasnažíme se splnit Vaše případné speciální požadavky.

Bronz různého složení se dodává jako plech (pásy) nebo tyče průřezu kruhového, čtvercového a obdélníkového, či jako šestihran.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Pro více informací klikněte zde. Rozumím